Jastrzębia Góra jest położona nad Morzem Bałtyckim, w północno-zachodnim krańcu Pobrzeża Kaszubskiego. Znajduje się w północnej części miasta Władysławowa.Jastrzębią Górę charakteryzuje wybrzeże klifowe. W zachodniej części nadbrzeże dochodzi do wysokości 33,2 m n.p.m. We wschodniej części Jastrzębiej Góry znajduje się wąwóz Lisi Jar o długości ok. 350 m.
Klif i plaża
W latach 1938-39 wybudowano wieżę wyciągową „Światowid”. Planowano wyposażyć ją w windę, zwożącą turystów z wysokiej skarpy na plażę i z powrotem. Wybuch II wojny światowej sprawił, że plany te udało się zrealizować dopiero w 1966 r. Wieża działała 5 lat, przewożąc rocznie ok. 60 tys. ludzi ale niszczące działanie morza podmywającego klif morski sprawiło że przechylająca się wieża przestała być użytkowana. W końcu, w nocy z 6 na 7 stycznia 1982 r. runęła. Obecnie na piaszczystą, oczyszczoną z kamieni (wykorzystanych do umocnienia osuwającego się brzegu) plażę prowadzą strome, liczące ok. 300 stopni, schody. Szerokość plaży wynosi miejscami nawet 200 metrów. Ze względu na dużą liczbę turystów przebywających w sezonie letnim w Jastrzębiej Górze, wielu z nich korzysta z wyjątkowo szerokiej plaży należącej do pobliskiego Ostrowa. W 1984 r. w Jastrzębiej Górze wybudowano kościół pod wezwaniem św. Ignacego Loyoli. W kościele znajduje się zabytkowy, pochodzący z 1850 r. obraz z podobizną patrona.
Gwiazda Północy
Najdalej wysunięty na północ punkt Polski znajduje się w Jastrzębiej Górze, niedaleko centrum miejscowości. Jego okolica jest oznaczona obeliskiem „Gwiazda Północy”. Sam obelisk, ściśle mówiąc, jest ulokowany w umownym miejscu, otoczonym deptakiem, położonym dostępnie na klifie, nieco na południe od rzeczywistego punktu ekstremalnego, znajdującego się poniżej na plaży.
Dawniej uważano, że najdalej wysuniętym na północ punktem jest pobliski przylądek Rozewie.
W okolicy obelisku przez kilkanaście dni w roku występują białe noce (słońce chowa się pod horyzontem, ale nie niżej niż na 12 stopni.)